Nihal Candan cezaevi günlerini anlattı: Seçil Erzan’la aynı koğuştaydık

Nihal ve Bahar Candan kardeşler lüks yaşamlarını sosyal medyada sergilemeleriyle tanınıyordu. Geçen yıl fenomenlere düzenlenen operasyonlara iki kardeş de dahil edildi. Ucuz otomobil vaadiyle çok sayıda kişiyi dolandıran bir şebeke ile birlikte hareket ettikleri iddia edilen Candan kardeşler 14 Kasım 2023’te gözaltına alındı, 16 Kasım’da da tutuklandı.

YEMEK YEMEMEYE BAŞLADI

İki kardeş Silivri’deki Marmara Cezaevi’ne konuldu. Nihal Candan, tutuklanmasını protesto etmek için cezaevinde yemek yememeye başladı.

HASTANEYE SEVK TALEBİ

Bir süre sonra yeme alışkanlığı bozulan Nihal Candan ‘anoreksiya nevroza’ adı verilen hastalığa yakalandı. ‘Yemek yememe hastalığı’ olarak da bilinen bu rahatsızlık nedeniyle 37 kiloya kadar düşen Nihal Candan’ın psikolojisinin de bozuk olduğu, cezaevinde tedavi gördüğü öğrenildi.

“CENNETE GİTMEK İSTİYORUM”

Posta’nın haberine göre, iki kardeşin avukatı Kasım Ergün, “Nihal tutuklanmasına isyan edip yemek yememeye başladı ve bu durum kalıcı bir hal aldı. Psikolojisi bozuk, ‘Cennete gitmek istiyorum’ diyor. Hastaneye sevki için cezaevi idaresine başvurduk” dedi.

“NİHAL YAŞIYORSA BUNU BAHAR’A BORÇLU”

Anne Umut Candan Kanal D Haber’e konuşarak kızının tahliyesi sonrasındaki durumunu anlattı. Bahar Candan’ın ablasına çok iyi baktığını söyleyen anne Candan, kızlarının artık sosyal medya kullanmayacağını açıkladı.

“SAÇLARINI AÇAMADIK”

Nihal Candan’ın rüyasında sık sık “Bahar” diye sayıkladığını söyleyen Umut Candan kızını geçtiğimiz gün ilk kez sokağa çıkardığını söyledi. Candan “Saçlarını açamadık, taramamış karışmış. Moral olsun diye kuaföre götürdüm” açıklamasında bulundu.

Nihal Candan’ın ayrıca annesine: ‘Her şey sosyal medya yüzünden oldu bir daha kullanmayacağım’ dediği de haberde yer aldı.

CEZAEVİ GÜNLERİNİ ANLATTI

Anoreksiya teşhisi konularak cezaevinden tahliye edilen fenomen Nihal Candan, hapis hayatında yaşadıklarını Kanal D habere anlattı. Nihal Candan şu ifadeleri kullandı:

Başlarda daha zordu tabii ki ama hep kardeşimle birbirimize destek olduk. Paşalar gibi 6 aydır yatıyoruz diye hep şakalaştık. Psikolojik destek aldık sık sık. Psikolojik olarak zor geldi bana. Hatalarımız vardır doğrudur. Bir iki küçük çocuğa da kötü örnek olduysam özür dilerim. Amacım hiçbir zaman sosyal medyadan para kazanmak olmamıştı.

‘SEÇİL İSTEMİYOR DİYE HABER İZLEMİYORDUK’

Kitaplarımız vardı. Yeri geldi işte televizyon dizilerimiz vardı. Kantin var, alışveriş ihtiyacımız oradan karşıladık. Hep doktorlarlaydım bu süreçte. Polisten çok doktor gördüm. İnsan tabii ki en çok ailesini özlüyor. Benim ailemden bir parça yanımdaydı, o benim şansımdı. Görüşe gidemeyeceğim anksiyetem var. Kardeşim de çıktıktan sonra bizim ailecek pek bir derdimiz kalmayacak. Seçil Erzan’la aynı koğuştaydık. Kendisiyle pek bir sorun yaşamadık. Seçil izlemiyor haberi diye biz haber izlemiyorduk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir