Ersan Şen’den Eylem Tok açıklaması: Şartlarda anlaşırsak olur

Independent Türkçe Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek, ceza hukukçusu Ersan Şen ve akademisyen Dr. Alihan Limoncuoğlu, TV100’de yayınlanan “Kübra Par’la Farklı Açılar” programına konuk oldu.

İstanbul’da 1 Mart’taki kazada Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olan 17 yaşındaki Timur Cihantimur ve onu yurt dışına kaçıran annesi Eylem Tok’un ABD’de yakalanması programda masaya yatırıldı.

Par’ın, “Eylem Tok gelse davasını alır mısınız?” sorusu üzerine Şen, “Şartlarda anlaşırsak olur.” yanıtını verdi.

“BENİ İMAM GİBİ DÜŞÜNÜN”

Par’ın, “Teklif geldi mi?” sorusuna ise, Şen “Yok, hayır. Başta bir dolaylı olarak… 81 ildeki birçok dosya benim önümden geçer. Beni imam gibi düşünün, ölüye kimliğini sormam anlamında.” diye cevap verdi.

“HERKESİN SAVUNULMAYA HAKKI VAR”

Şen programın devamında, “Herkesin savunmaya ve savunulmaya hakkı vardır. Aksi halde mahkeme kurmanın bir alemi yok. Kırmızı çizgilerim var. Keşke onlar olmasaydı da her davayı alabilseydim. Çünkü bazı dosyaları alamadım geçmişte. Bu ülkede Abdullah Öcalan’ın da avukatı oldu, ne yapabilirsiniz ki yani, olacak. Ne yapacaksınız avukatlığı mı yargılayacaksınız? İnsanlar avukatları, temsil ettiği kişilerle özdeşleştirmemeli.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir